Træningstidspunkter sæson 2017-18

Træningen starter på følgende tidspunkter:

Senior herrer: onsdag i uge 32 - I uge 33 trænes i Nr. Nebel

U12 piger: mandag i uge 33

U 14 piger, U16 piger, U18 piger og damer senior: tirsdag i uge 33 - I uge 33 trænes i Nr. Nebel

U16 & U18 drenge: onsdag i uge 33 - I uge 33 trænes i Nr. Nebel

U12 drenge: onsdag i uge 34

U14 drenge: mandag i uge 33 - styketræning i Outrup

U6, U8 og U10 starter i uge 36

Årsagen til at en del hold starter træningen i Nr. Nebel i uge 33 er, at halgulvet i Outrup Kultur- og idrætscenter bliver slebet og lakeret i uge 33.

Tidspunkt: Hold: Årgang: Træner:
Mandag i Nr. Nebel:
17:00 - 18.30 U10 piger 2007 - 2008 Træner: Bettina Bloch-Nielsen, Hjælpetrænere: Marianne Pajhede & Mikkel Pedersen
18:30 - 20:00 12 piger 2005 - 2006 Træner: Ejvin Legaard, Hjælpetræner: Jane Permin
Mandag i Outrup:
19.00 - 20.30 U14 drenge 2003 - 2004 Trænere: Peter Hansen & Kim Beier, Holdleder: Tina Jespersen
Tirsdag i Outrup:
16.00 - 17.15 U8 drenge 2009 - 2010 Træner: Peter Schmidt
16.00 - 17.15 U10 drenge 2007 - 2008 Mangler
17.15 - 18.30 U14 piger 2003 - 2004 Trænere: Caroline Schmidt & Cecilie Christensen, Hjælpetræner: Peter Schmidt
18.30 - 20.00 U16 piger 2001 - 2002 Trænere: Annalise Schmidt & Pernille Christensen, Holdleder: Rikke Brun Heiselberg
18.30 - 20.00 U18 piger 1998 - 2000 Trænere: Annalise Schmidt & Pernille Christensen
18.30 - 20.00 Damer senior 1997 og tidligere Trænere: Annalise Schmidt
Onsdag i Outrup:
16.00 - 17.30 U14 drenge 2003 - 2004 Trænere: Peter Hansen & Kim Beier, Holdleder: Tina Jespersen
17.30 - 18.45 U10 drenge 2007 - 2008 Mangler
17.30 - 18.45 U12 drenge 2005 - 2006 Trænere: Jesper Madsen & Henrik Bjerg
18.45 - 20.00 U12 piger 2005 - 2006 Træner: Ejvin Legaard, Hjælpetræner: Jane Permin
18.45 - 20.00 U14 piger 2003 - 2004 Trænere: Caroline Schmidt & Cecilie Christensen, Hjælperæner: Peter Schmidt
20.00 - 22.00 U16 drenge 2001 - 2002 Træner: Nels Nissen
20:00 - 22:00 U18 drenge 1998 - 2000 Træner: Nels Nissen
20:00 - 22:00 Senior herrer 1997 og tidligere Træner: Dennis Jakobsen, Holdledere: Tom Lauridsen, Kasper Lauridsen og Bruno Jensen
Torsdag i Outrup:
16.00 - 17.00 U6 piger og drenge 2011 og senere Træner: Kristian Lund
16.00 - 17.00 U8 piger 2009 - 2010 Træner: Kristian Lund
17.00 - 18.30 U10 piger 2008 - 2008 Træner: Bettina Bloch-Nielsen, Hjælpetrænere: Marianne Pajhede og Mikkel Pedersen
18.30 - 20.00 U12 drenge 2005 - 2006 Trænere: Jesper Madsen & Henrik Bjerg
Fredag i Outrup
17.30 - 19.00 U16 piger 2001 - 2002 Trænere: Annalise Schmidt & Pernille Christensen, Holdleder: Rikke Brun Heiselberg
17.30 - 19.00 U18 piger 1998 - 2000 Trænere: Annalise Schmidt & Pernille Christensen
17.30 - 19.00 U16 drenge 2001 - 2002 Træner: Nels Nissen
17.30 - 19.00 U18 drenge 1998 - 2000 Træner: Nels Nissen